فروشگاه اینترنتی دیجی حراج

قوانین و مقررات

شرایط و قوانین و مقررات استفاده از سرویس ها و خدمات دیجی حراج

کاربرگرامی لطفا شرایط مندرج را جهت استفاده بهتر از خدمات و سرویس های دیجی حراج به دقت مطالعه نمایید و در صورت عدم توافق با این شرایط شما مجاز به استفاده از خدمات این سایت نخواهید بود.

1-کاربران با ورود و عضویت در وب سایت دیجی حراج و استفاده از امکانات و خدمات ارائه شده توسط دیجی حراج آگاهی خود را از پذیرفتن این شرایط و قوانین و مقررات و همچنین نحوه استفاده از سرویس ها و خدمات دیجی حراج را اعلام می کنند.

2-کلیه اصول و روشهای دیجی حراج منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ، قانون تجارت الکترونیک و جرائم رایانه ای می باشد و کاربران موظف به پیروی از این قوانین می باشند.

3-مشتری یا کاربر به شخص حقیقی یا حقوقی گفته می شود که اطلاعات کاربری خود را در فرم ثبت نام درج نموده است و از خدمات سایت به عنوان خریدار یا فروشنده استفاده می کند.

4-در دیجی حراج محصولات و خدماتی مناسب افراد زیر 18 سال ارائه می گردد و در صورتیکه کاربران اعم از خریدار یا فروشنده از سن ذکر شده جوانتر می باشند باید با اطلاع والدین یا قیم قانونی به خرید و فروش اقدام نمایند.

5-ثبت نام در دیجی حراج رایگان است و کاربر پس از تعیین نام کاربری و رمز عبور ملزم به حفظ آن می باشد و حق واگذاری آن را به غیر ندارد و همچنین نمی تواند از نام کاربری دیگران استفاده نماید در صورت اثبات این موضوع دیجی حراج بدون اطلاع کاربر مجاز به ابطال و مسدود نمودن نام کاربر مورد نظر می باشد.

6-کاربر ملزم به حفظ و نگهداری از رمز عبور خود می باشد در صورت عدم تعهد و از دست دادن رمز موجود کاربر ملزم به طی مراحل احراز هویت برای دیجی حراج می باشد در غیر اینصورت دیجی حراج این حق را دارد که از دسترسی کاربر جلوگیری نماید.

7-نام کاربری اشخاص نباید با قوانین و شئونات اجتماعی ، فرهنگی، سیاسی، مذهبی کشور ایران مغایر باشد در این صورت دیجی حراج این نوع نام کاربری را مسدود خواهد کرد و همچنین قرار دادن تصاویر غیر اخلاقی ، مستهجن ، دلخراش و یا تصاویر مغایر با شئون اجتماعی  سیاسی و مذهبی در پروفایل ممنوع است.

8-دیجی حراج این حق را دارد که از منابع گوناگون برای احراز هویت کاربر اطلاعاتی را اخذ نماید.

9-دیجی حراج به اطلاعات شخصی کاربران احترام گذاشته و از آن محافظت می نماید و به هیچ وجه این اطلاعات را در اختیار سایرین قرار نخواهد داد مگر به حکم قانون و مراجع ذیصلاح قانونی و مقامات قضایی، لیکن جهت ارتباط با مشتریان یا بهینه سازی خدمات خود و تحقیقات بازاریابی ممکن است از برخی اطلاعات استفاده نماید.

10-هنگامیکه شما از خدمات و سرویس های دیجی حراج استفاده می کنید و یا برای ثبت درخواست یا سفارش به دیجی حراج ایمیل می زنید موافق هستید که دیجی حراج به صورت الکترونیکی به شما پاسخ گوید.

11-شماره 300084725 تنها شماره ای است که دیجی حراج از طریق آن به کاربران ارسال پیامک می نماید و هرگونه پیامک تحت عنوان دیجی حراج با هر شماره دیگر تخلف است و کاربران می توانند این موضوع را از طریق سایت اطلاع دهند.

12-کاربر در هر زمانی می تواند اقدام به قطع همکاری با دیجی حراج نماید لیکن دیجی حراج این حق را برای خود محفوظ می داند که کلیه اطلاعات کاربر را جهت مراجعات احتمالی بعدی حفظ نماید.

13-کاربران باید هرگونه تغییر در آدرس و تلفن خود را در بخش مشخصات من در پنل کاربری بلافاصله اصلاح نمایند در صورت نقص یا عدم تطابق نام کاربری ابطال می گردد.

14-دیجی حراج با مشاهده هرگونه عمل خلاف قوانین و شرایط استفاده و تقلب، احتمال تقلب یا کلاهبرداری حساب کاربر را مسدود می نماید و کاربر حق اعتراض نخواهد داشت.

15-دیجی حراج پیامهای کاربران را کنترل می کند وکد کاربری که پیام های وی شامل اطلاعات تماس یا لینک سایر وب سایتها یا توهین و تمسخر باشد را مسدود نموده دیجی حراج هیچگونه مسئولیتی نسبت به ارسال یا دریافت این پیامها نخواهد داشت.

16-دیجی حراج شامل دو بخش مجزا برای خرید و فروش محصولات و کالاها می باشد. بخش حراجهای سایت که در اختیار دیجی حراج است و بخش حراج های کاربران که در اختیار کاربران می باشد.دیجی حراج فقط ملزم به پاسخگویی در مورد حراج های سایت می باشد ومسئولیت خرید و فروش حراج های کاربران متوجه کاربران می باشد البته دیجی حراج تلاش خود را جهت ارتباط بهتر و امن تر خریداران و فروشندگان می نماید لیکن این به معنای قبول مسئولیت خرید و فروش کالاهای کاربران نمی باشد.

17-عکس محصولاتی که دیجی حراج برای معرفی کالاها استفاده می کند ممکن است در برخی موارد با کالای اصلی تفاوت داشته باشد و نمی توان به استناد آن اعلام مغایرت کرد ملاک مشخصات فنی درج شده می باشد.

18-دیجی حراج کالاها را با بسته بندی ایمن و استاندارد ارسال می کند و هرگونه نقص یا آسیب در هنگام حمل و نقل به عهده شرکت حمل و نقل می باشد و دیجی حراج در صورت تایید شرکت حمل کننده خسارت را جبران می کند.

19-دیجی حراج ممکن است جهت معرفی و سهولت دسترسی کاربر به اطلاعات یک محصول لینک هایی از سایتهای دیگر را درج کند این سایتها در اختیار دیجی حراج نیستند و وجود لینک به معنی تایید یا ارتباط دیجی حراج با آنها نمی باشد و مسئولیت هر گونه خسارت و آسیب احتمالی یا درج اطلاعات اشتباه را به عهده نمی گیرد.

20-دیجی حراج در تایید یا رد کردن یا ویرایش نظرات کاربران که در سایت درج می شود آزاد است و هیچگونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشره ندارد.

21-تنها نظراتی که به زبان فارسی و به حروف فارسی درج شده باشد پس از تایید به نمایش در خواهد آمد.

22-کاربران نباید از لینک سایتهای دیگر در نظرات استفاده نمایند و یا اقدام به توهین و تمسخر نظرات دیگر کاربران بنمایند.

23-دیجی حراج تمام تلاش خود را می کند تا مشخصات کالا را از منابع اصلی و معتبر و شرکت سازنده اخذ نماید با این حال دیجی حراج تضمین نمی کند که این مطالب عاری از خطا باشد.

24-سیاست قیمت گذاری در ارائه محصولات و کالاها در دیجی حراج بر اساس یک قیمت پایه در حراج است و پس از برگزاری حراج کالا به بالاترین قیمت پیشنهادی به برنده واگذار می شود.

25-کالای به حراج گذاشته شده در هر زمان ممکن است توسط کاربران از طریق لینک هم اکنون بخرید به قیمت خرده فروشی بازار به خریدار واگذار گردد در اینصورت حراجی بسته و سایر کاربران پیشنهاد دهنده حق هیچگونه اعتراضی را ندارد.

26-دیجی حراج ممکن است جهت مشارکت کاربران در حراج های سایت از آنها مبلغی را تحت عنوان کارمزد(وجه الضمان) شرکت در حراج دریافت کند لیکن در صورتیکه کاربری اقدام به خرید مستقیم کالا نماید کارمزد (وجه الضمان) به حساب اعتبار افراد برگشت داده خواهد شد.

27-تمامی شرایط و قوانین مندرج در شرایط عادی قابل اجراست و در شرایط فورس ماژور یا قوه قهریه دیجی حراج هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

28-دیجی حراج جهت اطلاع رسانی برخی اطلاعیه ها یا پیشنهادهای ویژه از طریق ایمیل یا پیامک پیام ارسال می کند در صورتیکه کاربران تمایل به دریافت آن ندارند با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرند.

29-کاربران در حراج های خود می توانند از متن عکس یا طرح گرافیکی استفاده نمایند و کالا را در دسته و زیر دسته مربوطه ثبت نمایند و کلیه شرایط فروش را باتوجه به پارمترهای مربوطه اعلام نمایند.

30-استفاده از هر گونه متن و عکس و طرح گرافیکی مغایر با شرایط سایت و قوانین کشور و شئونات جامعه به عهده کاربر خواهد بود و دیجی حراج در صورت مشاهده موارد را بدون اطلاع  کاربر حذف خواهد نمود.

31-دیجی حراج مشخصات کالا یا سایر مواردی از قبیل فیلم عکس که توسط فروشنده از کالای خود در سایت قرار داده را تایید نمی کند.

32-کاربران مجاز به خرید و فروش محصولاتی هستند که طبق قانون مجاز می باشند.

33-فروشنده موظف است پس از مشخص شده برنده کالا را ظرف مدت یک روز کاری به آدرس خریدار ارسال نماید و کد رهگیری پست را در قسمت مربوطه وارد نماید.

34-خریدار موظف است پس از دریافت کالا و بررسی صحت آن طی مدت 24 ساعت دریافت آن را در سایت تایید نماید.

35-پس از تایید خریدار مبلغ پیشنهادی از حساب غیرقابل برداشت فروشنده کسر و به حساب قابل برداشت وی منتقل می گردد.

36-کاربری که در حراج برنده شده است باید طی 24 ساعت اقدام به پرداخت مبلغ پیشنهادی نماید و این مبلغ در حساب غیرقابل برداشت فروشنده منظور می گردد تا خریدار دریافت کالا را به صورت سالم و با مشخصات درج شده تایید نماید.

37-توقف حراج یا تغییر مشخصات و وضعیت حراج پس از درج در سایت مقدور نمی باشد.

38-فروشندگان کالا می توانند از دو طریق اقدام به فروش کالای خود در دیجی حراج نمایند:

الف)از طریق حراج با همکاری سایت : در این روش کلیه مراحل انتقال مبلغ کالا از طریق سایت انجام می گیرد و تا زمانیکه خریدار کالا را دریافت نکرده است مبلغ در اختیار فروشنده قرار داده نخواهد شد.

ب) فروش شخصی : فروشنده کالای خود را بدون دخالت سایت به حراج گذاشته و خریدار یا برنده حراج مبلغ مورد نظر را شخصا برای فروشنده حواله نموده و کالای خود را تحویل می گیرد. در این روش دیجی حراج هیچ گونه مسئولیتی در قبال انجام معامله ندارد و هر گونه تقلب و کلاهبرداری متوجه خریدار و فروشنده می باشد.

39-در صورت اختلاف بین خریدار و فروشنده در مورد کیفیت یا کمیت کالای ارائه شده مبلغ حراج در حراجهایی که با همکاری سایت برگزار شده است محفوظ می ماند.

40-خریدار و فروشنده با ارائه دلایل مستند می توانند ادعای پرداخت مبلغ را بنمایند، دیجی حراج پس از بررسی قرائن و شواهد نسبت به انتقال وجه به حساب قابل برداشت هر یک از طرفین اقدام می نماید.

41-طرفین دیجی حراج را به عنوان یک داور مورد رضایت طرفین قبول نموده اند و از هر گونه تصمیم دیجی حراج در مورد اختلاف و دعوای طرفین تبعیت می نمایند.

42-در هنگام ارائه کالا در دیجی حراج مبلغی تحت عنوان هزینه ارائه حراج از کاربر ممکن است اخذ گردد.

43-در صورتیکه کالای ارئه شده در دیجی حراج به فروش برسد و خریدار تایید نماید که کالا را صحیح و سالم و با مشخصات مذکور دریافت نموده است درصدی کارمزد از طرفین دریافت می گردد.

44-فروشنده ملزم است که کالای خریداری شده توسط خریدار را در هنگام ارسال بیمه نماید تا درصورت مفقود شدن یا آسیب بتواند جبران خسارت نماید.

45-در صفحه حراج کالا هزینه ارسال بر اساس آنچه که در نظر گرفته شده است محاسبه می گردد.

46-در صفحه حراج کالا هزینه ارسال کالا به علاوه قیمت کالا از خریدار اخذ می گردد و در حساب غیرقابل برداشت طرفین معامله منظور می گردد تا خریدار دریافت کالا را تایید نماید و پس از آن مبالغ دریافتی به حساب قابل برداشت فروشنده واریز می گردد.

47-کاربران ابتدا باید قبل از درج کالای خود در سایت از قوانین سایت آگاهی یابند و لیست فعالیت ها و کالاهای غیر مجازی که در این سایت قرار می گیرد را مطالعه نمایند و تحت هیچ شرایطی از آن تخطی ننمایند در صورت هر گونه اقدام خلاف مقررات کد کاربر مزبور مسدود می گردد.

48-کاربران در هر زمانی می توانند در خواست برداشت وجه از حساب قابل برداشت خود را ثبت نمایند. دیجی حراج در کمترین زمان ممکن مبلغ درخواستی را به شماره حساب ارائه شده توسط کاربر واریز می نماید.

49-مبالغی که در حساب قابل برداشت یا غیر قابل برداشت کاربران موجود است به عنوان وجه قرض الحسنه نزد حساب دیجی حراج در بانک منظور می گردد و دیجی حراج می تواند با بکاربردن آن در زمینه های گوناگون از تمامی منافع احتمالی آن استفاده نماید.

50-دیجی حراج در ارائه خدمات یا محدودکردن یا لغو سرویسهای خود درهر زمانی مختار است.

51-آنچه که در این شرایط در نظر گرفته نشده است در حالتهای گوناگون و اختلاف بین طرفین از قوانین حاکم جمهوری اسلامی ایران استفاده خواهد شد.

52-با قبول این شرایط و قوانین کاربران می پذیرند که دیجی حراج هیچ گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات نادرستی که توسط دیگر کاربران در سایت درج می شود ندارد و در صورت مشاهده اینگونه اطلاعات بلافاصله دیجی حراج را مطلع خواهند ساخت.

53- دیجی حراج حق دارد کد کاربرانی را که در حراجی برنده شده اند و ظرف مدت 24 ساعت اقدام به خرید ننموده اند مسدود نماید.

54-محل تحویل کالا به خریدار یا ارسال ان همان نشانی و آدرسی است که کاربر در سایت در هنگام عضویت ثبت نموده است.

55-اگر به هر دلیلی خریدار کالای فروشنده را مسترد نماید پس از تایید فروشنده از دریافت کالا مبلغ خریدار به حساب قابل برداشت وی منظور می گردد لیکن خریدار هیچ گونه حقی در مورد هزینه ارسال کالا نخواهد داشت.

56-در صورتیکه خریدار و فروشنده اقدام به مبادله کالای غیرمجاز و خلاف قوانین سایت یا قوانین کشور نمایند دیجی حراج می تواند مبلغ معامله را مسدود و در اختیار مقامات ذی صلاح یا قضایی قرار دهد.

57-دیجی حراج جهت سهولت در تصمیم گیری کاربران در هنگام خرید از فروشندگان عنوانی به نام معتمد سایت ایجاد نموده است که به کاربرانی که کمترین میزان شکایت و یا اختلاف را دارند اعطا می کند لیکن این عنوان هیچ گونه حقی برای خریداری که در معامله و مبادله کالا با دیگران جوانب احتیاط را در نظر نگیرد وهمچنین احتمالا متضرر شود ایجاد نمی نماید و دیجی حراج وقوع هر گونه اختلافی با این کاربران را به عهده نمی گیرد.

58-فروشندگان باید کالا را از طریق یکی از شرکتهای معتبر و قانونی پستی ارسال نمایند تا در مواقع لزوم قابلیت رهگیری مرسوله برای خریدار وجود داشته باشد در غیر اینصورت عواقب ناشی از ان متوجه فروشنده می باشد.

59-فروشنده موظف است ظرف مدت یک روز کاری کد رهگیری مرسوله را برای خریدار در سایت درج نماید در غیر اینصورت خریدار می تواند ادعای لغو معامله را نماید.

60-خریدار پس از درج کد رهگیری از طرف فروشنده باید ظرف مدت 7 روز نسبت به تایید یا رد کالای مورد نظر در سایت اقدام نماید و کد رهگیری استرداد کالا را در سایت درج نماید.

61-فروشنده ای که کالای وی به هر علتی از سوی خریدار عودت داده شده است باید پس از دریافت کالا نسبت به تایید آن در سایت اقدام نماید و این زمان نباید بیش از 7 روز طول بکشد در غیر اینصورت مبلغ خریدار به حساب قابل برداشت وی منظور می گردد و فروشنده حق هیچ گونه اعتراضی را ندارد.

62-اگر چه دیجی حراج تسهیلاتی را جهت انجام بهتر و امن معامله برای خریداران و فروشندگان فراهم نموده است با این وجود دیجی حراج هیچگونه مسئولیتی در قبال کالاهای فروشی کاربران را نخواهد پذیرفت و خریداران قبل از اقدام به واریز وجه از طریق سایت به حساب فروشنده از صحت و اصالت کالا و اعتبار فرد فروشنده باید اطمینان حاصل نمایند.

63-کاربرانی که مرتکب یکی از موارد فعالیتهای غیرمجاز مذکور در لیست زیر شوند از ادامه فعالیت آنها در سایت جلوگیری می گردد و در صورت ضرورت مشخصات و فعالیتهای آنها به مراجع ذی صلاح قانونی و قضایی اطلاع داده خواهد شد.

1-نقض شرایط ،قوانین و مقررات سایت

2-نقض قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران بویژه قوانین مربوط به جرائم رایانه ای قانون تجارت و .....

3-عدم ارائه اطلاعات صحیح و درست در هنگام ثبت نام در سایت

4- کلاهبرداری ، تقلب و سوء استفاده از امکانات سایت در جهت فریب دیگران به هر نحوی از انحاء

5- نفوذ و تجاوز در سایت و ایجاد اختلال در روند فعالیت سایت با استفاده از ابزارها و نرم افزارهای هک ، جاسوسی ، ویروس و ....

6-انجام فعالیتهای غیر مجازی که در وب سایت کارگروه مصادیق مجرمانه به آدرس internet.ir  درج شده است.

7-خرید و فروش کالاهای تقلبی اموال فرهنگی و تاریخی متعلق به دولت

8- معامله کالاهایی که دارای حق مالکیت مادی و معنوی که متعلق به غیر فروشنده باشند.

9-حراج کالاهایی بدون تصویر واقعی از آن یا تصویر نامشخص یا نامرتبط ، کالاهای قاچاق ، اعضای بدن انسان، اموال سرقتی، انواع نرم افزارهای جاسوسی و نفوذ، انواع نرم افزارهایی که حق کپی رایت دارند و اصطلاحا قفل شکسته شده اند، انواع مواد مخدر و روانگردان مشروبات الکلی و سکر آورو....، کالاهای مغایر با عرف و شئون اجتماعی و فرهنگی و مذهبی اسلامی کشور، حراج انواع حیوانات اهلی و وحشی ( زنده یا تاکسی درمی) حراج انواع اسلحه گرم و سرد، حراج انواع کالاهایی که متبرک یا با خواص و ارزش معنوی باشند، حراج انواع لباس زیر مردانه یا زنانه، حراج انواع بازیهای رایانه ای ممنوع شده در سایت بازیهای رایانه ای به نشانی ebazi.org  ، حراج انواع گیرنده های دیجیتال ماهواره ای و وسایل مرتبط با آن و همچنین فروش اکانتهای کانالهای کارتی ، حراج انواع داروهای گیاهی و حیوانی بدون مجوز وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی، حراج انواع سکه و اسکناس که دارای تصویر یا توضیح و محتوای دوران پیش از انقلاب اسلامی باشد. حراج انواع CD  و DVD و کتاب مجله یا روزنامه های دارای تصاویر مستهجن و ...حراج و فروش انواع کالاهای الکترونیکی و الکتریکی ممنوع شده توسط سازمان مقررات و ارتباطات رادیویی به نشانی CRA.ir

67- در هنگامیکه پیشنهاددهنگان حراجی به حد نصاب مورد نظر نرسد آن حراج بسته شده و یا به تشخیص سایت دوباره تمدید می گردد لیکن مبلغ کارمزد (وجه الضمان) دریافتی از کاربران پیشنهاد دهنده به حساب اعتبارشان اضافه می گردد.

68-دیجی حراج مطابق بند ه ماده 42 ق.ت. ا فصل "حمایت از مصرف کننده " مشمول حراجي هاي آنلاین مي باشد. 

69-کاربران با ثبت نام در سایت یا شرکت در هر یک از حراج های سایت تایید می نمایند که قوانین مرتب با برگزاری مزایده استاندارد آنلاین که در سایت نماد الکترونیکی( اینماد) به آدرس enamad.ir موجود می باشد را بطور کامل مطالعه و پذیرفته اند.قسمتی از این قوانین  به شرح زیر می باشد:

رویه اي که کسب وکارهاي مذکور باید در برگزاري مزایده آنلاین لحاظ کنند به شر ح ذیل مي باشد:

1- عضویت افراد درسایت و شرکت در مزایده در صورت ارائه خدمت خاص باید به صورت رایگان باشد.

2- پیشنهاد قیمت در هر مزایده نباید هزینه اي را براي کاربران درپي داشته باشد.

3- قیمت پایه و زمان برگزاري هر مزایده باید در سایت اعلام گردد . و بعد از پایان مدت زماني که براي انجام مزایده تعيين شده است امکان پیشنهاد قیمت بالاتر از طرف شرکت کنندگان وجود نداشته باشد.

4- کسب وکارهاي مز ایده استاندارد آنلاین مي توانند جهت شرکت در مز ایده مبلغي به عنوان وجه الضمان تعيين نمایند و وجه الضمان باید تا سقف ده درصد از ارزش کالا و خدمات باشد و کسب و کار موظفند تا قبل از برگزاري مزایده مبلغ آن را در سایت به شرکت کنندگان اعلام کنند.

5- این کسب و کارها موظفند حداکثر ظرف دو روز کاري پس از اتمام مزایده و مشخص شدن 3 نفر اول مبلغ تودیع شده بابت مزایده (وجه الضمان) را به ما بقي شرکت کنندگان به غير از سه نفر اول مسترد نمایند. این مبلغ مي تواند در صورت تمایل شرکت کنندگان در حساب کاربري آنها قرار گيرد.

6- در صورتي که نفر اول مزایده بعنوان برنده انصراف خود را نسبت به خرید کالاي مورد حراج اعلام نمود کسب وکار مي تواند مبلغ وجه الضمان را به این شخص مسترد نکند و به نفر دوم اعلام کند که در مزایده برنده شده است. این فرآیند تا نفر سوم قابل اجراء مي باشد.

7- کسب وکارهاي مزایده آنلاین ملزم به اعلام مفاد این چارچوب به شرکت کنندگان هستند. در این خصوص ضروري است تا قبل از شروع هر مزایده به صورت الکترونيکي تایيد شرکت کنندگان را به نحو قابل استناد نسبت به مفاد این چارچوب اخذ نمایند.

8- کسب وکارهاي مزایده آنلاین باید سياست "پرداخت بعد از تحویل" را درمعاملات خود لحاظ نمایند. بدین صورت که بعد از تحویل کالا به خریدار وکسب رضایت خاطر او مبلغ کالا پرداخت گردد.

9- این کسب وکارها موظف به ارائه ليست کالا وخدمات (مطابق قوانين ومقررات ممنوعيت فروش در فضاي مجازي) مي باشند.

10- مشخصات کامل در مورد شرایط کالا (نو ، دست دو و معيوب) شرایط گارانتي خدمات پس از فروش و غيره ارائه نمایند.

11- کسب وکار موظف است تمامی هزینه هایي(هزینه ارسال هزینه بيمه و.....)که برعهده هریک از طرفين مي باشد را قبل از برگزاري مزایده اعلام نماید.

12- کسب و کارهاي مزایده آنلاین موظفند در قوانين و مقررات سایت که به آگاهي و تایيد شرکت کنندگان مي رسد قيد نمایند مطابق بند ه ماده 42 ق.ت. ا فصل "حمایت از مصرف کننده " مشمول حراجي هاي آنلاین مي شوند. 

70-این شرایط و قوانین و مقررات در زمانهای گوناگون ممکن است بازنگری یا اصلاح شود که در صفحه قوانین و مقررات سایت قرار خواهد گرفت و تبعیت از آن برای همه کاربران الزامی است.